DeLonghi Logo Magnifica S

DeLonghi MAGNIFICA S ECAM 21.117.SB REPASOVANÝ KÁVOVAR

DeLonghi ECAM 21.117 SB Magnifica S - automatický kávovar

Spolehlivý automatický kávovar s vestavěným mlýnkem. Příprava espressa je velice jednoduchá. Volba síly kávy nebo také intenzity je v rozmezí 5-11g. Vynikající chuť získáte pouze z čerstvě pražené zrnkové kávy

Ovládací panel

Umožňuje připravit jakoukoli kávu pouhým stiskem tlačítka. Sílu nebo také intenzitu espressa v rozsahu od 5g do 11g zvolíte otáčením knoflíku uprostřed panelu. Tlačítka se symboly malého šálku a velkého šálku jsou programovatelná a můžete si nastavit objem kávy podle Vašich chuťových preferencí, nebo také podle Vašeho oblíbeného šálku.

Ovladací panel DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.SB

Tryska na cappuccino

Nerezová tryska páry pro přípravu mléčné pěny na oblíbené cappuccino, cafe latte a další speciality je důležitou součástí každého automatického kávovaru DeLonghi. Nový design trysky umožní správně pomocí páry našlehat mléko do bohaté krémové konzistence. Tím je ideální pro přípravu perfektního cappuccina.

DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.SB tryska na cappuccino

FAQ

DELONGHI MAGNIFICA S ECAM 22.110.B

Často kladené otázky a odpovědi

Nejčastější otázky a odpovědi na téma DELONGHI MAGNIFICA S ECAM 22.110.B

Příliš jemně namleto je chybové hlášení, které má několik příčin. Především se jedná o to, že kávovar nevytlačí kávu, ani pneproplachuje. To je většinou spojeno se zavápněným okruhem, neprůchozí spařovací jednotkou, vadnými elektroventily, nebo nastavením hrubosti mletí. 

Chybové hlášení vložit jednotku spařovače je spojeno smechanickým problémem pojezdu. Doporučujeme navštívit servis.

Prázdný okruh je chybové hlášení, které je spojeno s instalací vodního filtru, nebo s problémem detekce hladiny nádoby na vodu. Postupujte následovně. Nasadte dávkovač horké vody a stiskněte tlačítko výdeje teplé vody. Hlasitý zvuk čerpadla by měl do 1 minuty přestat a z dávkovače by měla vytékat voda.

  1. Šálky nebyly předehřáty. ohřejte šálky  pomocí funkce horké vody, aby se zahřály a připravte espresso ještě jednou.
  2. Vnitřní okruhy se ochladily, protože od přípravy poslední kávy uplynuly 2-3 minuty. Před přípravou kávy ohřejte vnitřní okruhy provedením vypláchnutí, stisknutím tlačítka proplachu.
  3. Nastavená teplota kávy je nízká. Nastavte z menu vyšší teplotu kávy
  1. Káva je namleta příliš nahrubo. Otočte regulačním knoflíkem hrubosti mletí kávy umístěném v zásobníku na zrnkovou kávu o jeden dílek stupnice směrem k číslu 1 proti směru hodinových ručiček. Otáčejte voličem pouze v případě, že se mlýnek točí a mele kávu.  Posunujte se vždy o jeden dílek, dokud nedosáhnete požadované kvality výsledného espressa. Změna hrubosti mletí se projeví až po 3 kávě.
  2. Káva není vhodná. Používejte kávu určenou pro použití v kávovarech na espresso.
  1. Hlášení všeobecný alarm se objeví ihned po zapnutí kávovaru. V takovém případě je nutné kávovar přinést do servisu k opravě.
  2. Hlášení všeobecný alarm se objeví po chvíli. Po zapnutí kávovaru se na displejí zobrazuje hlášení ” probíhá ohřívání” a po cca 3 minutách se objeví hlášení ” všeobecný alarm”. Tato chyba je způsobena vadným topným tělesem, vadným generátorem páry, vadnými teplotními pojistkami. V takovém případě je nutné kávovar přinést do servisu k opravě.

Ústí dávkovače kávy jsou zanesená. Vyčistěte ústí pomocí párátka.

  1. Zástrčka není zapojena do zásuvky. Zapojte zástrčku do zásuvky (obr. 1).
  2. Hlavní spínač (A22) není zapnutý. Přepněte hlavní spínač do polohy I (obr. 2).
  3. Konektor napájecího kabelu (C7) není dobře zasunutý. Zasuňte konektor až na doraz do příslušného uložení na zadní části přístroje (obr. 1).

<Přístroj detekuje nečistoty uvnitř: na displeji se zobrazí “Čekejte prosím”. Počkejte, až je přístroj opět připraven k použití a znovu zvolte požadovaný nápoj. Pokud problém přetrvává, zavolejte nám na tel 608 845 298

Káva je namleta příliš jemně. Otočte regulátorem mletí kávy (A5) o jedno cvaknutí směrem k číslu 7 ve směru hodinových ručiček, dokud je mlýnek na kávu v provozu. Posunujte se vždy o jedno cvaknutí, dokud nedosáhnete požadovaného výdeje. Efekt je viditelný pouze po 3 vydáních kávy .

Proč servisní údržba?

Doporučený servisní interval u automatických kávovarů je v intervalech po 3000 připravených káv. Pravidelnou servisní prohlídkou a údržbou prodloužíte životnost Vašeho automatického espresso kávovaru DeLonghi ECAM 21.117.SB Magnifica S. Kávovar bude mít tichý a nehlučný provoz.

Pravidelnou servisní údržbou, odborným technickým čištěním spařovací jednotky, čištěním a kontrolou stavu mlecích kamenů v automatickém mlýnku kávovaru a především čištěním cest od kávového oleje a kávové sedliny docílíte vysoké kvality a výborné chuti připravené espresso kávy.

Druhy kávových nápojů

Jak poznám, že kávovar potřebuje servisní údržbu?

Po zapnutí kávovaru je slyšet kovový zvuk a kávovar je hlučný

Při vyplachování voda z hubice vytéká pomalu nebo vůbec

Připravená espresso káva není dostatečně silná

Připravená espresso káva nemá teplotu

Připravená espresso káva má nepříjemně hořkou chuť

Crema je světlá nebo se vůbec nevytvoří

Mlýnek nemele zrnka kávy, je hlučný, netočí se

Po přípravě kávy je pod kávovarem voda

Kávovar je při provozu nadměrně hlučný

Manuál a návod kávovaru Magnifica S ECAM 21.117.SB

Obrazová část manuálu a návodu Magnifica S ECAM 21.117.SB