By , ,

DeLonghi MAGNIFICA ESAM 3000.B Manuál a návod k obsluze

Table of Contents

DeLonghi Magnifica ESAM 3000.B

Spolehlivý automatický kávovar s vestavěným mlýnkem. Příprava espressa je velice jednoduchá. Volba síly kávy nebo také intenzity je v rozmezí 5-11g. Vynikající chuť získáte pouze z čerstvě pražené zrnkové kávy

Spařovací jednotka

Vyjmutelná spařovací jednotka je téměř nejdůležitější součást automatických kávovarů DeLonghi. Uvnitř dochází ke stlačení namleté dávky kávy pístem. Po předpaření probíhá vlastní extrahování olejů a aromatických látek z kávy. Tento extrakt je espresso káva. Spařená pomletá káva se vysype do zásobníku na sedlinu.
ESAM 3000 Magnifica vyjmutelná sp. jednotky

2 šálky kávy současně

Tlačítko pro přípravu 2 šálků kávy najednou. Kávovar umožňuje přípravu jak jedné porce kávy, tak i 2 porcí kávy pomocí tlačítka pro tuto volbu. Z praxe mohu říci, že dvojitá porce neumele dvojnásobné množství. to znamená, že když na jednu porci nastavíte 7 gramů, pak dvojitá porce neumele 14 gramů, ale pouze asi 11 gramů kávy. Objem je pak dvojnásobný proti jedné porci.
ESAM 3000 MAGNIFICA 2 šálky

Popis vlastností a technická specifikace ESAM 3000

Proč servisní kontrola?

Pravidelnou servisní prohlídkou a údržbou prodloužíte životnost espresso kávovaru DeLonghi ESAM 3000.B Magnifica. Kávovar bude mít tichý a nehlučný provoz. Pravidelnou servisní údržbou, odborným technickým čištěním spařovací jednotky, čištěním a kontrolou stavu mlecích kamenů v automatickém mlýnku kávovaru a především čištěním cest od kávového oleje a kávové sedliny docílíte vysoké kvality a výborné chuti připravené espresso kávy.

Druhy kávových nápojů

Jak poznám, že kávovar potřebuje servisní údržbu?

  • Po zapnutí kávovaru je slyšet kovový zvuk a kávovar je hlučný
  • Při vyplachování voda z hubice vytéká pomalu nebo vůbec
  • Připravená espresso káva není dostatečně silná
  • Připravená espresso káva nemá teplotu
  • Připravená espresso káva má nepříjemně hořkou chuť
  • Crema je světlá nebo se vůbec nevytvoří
  • Mlýnek nemele zrnka kávy, je hlučný, netočí se
  • Po přípravě kávy je pod kávovarem voda
  • Kávovar je při provozu nadměrně hlučný

Návod a manuál k použití ESAM 3000

DeLonghi ESAM 3000.B Magnifica český návod a  PDF manuál v českém jazyce pro plně automatický kávovar na výrobu espresso kávy, capuccina, caffelate. Zdarma si stáhněte soubor PDF český návod, český manuál, česká příručka k obsluze kávovaru

Druhy kávových nápojů

Manuál a návod k obsluze kávovaru Magnifica ESAM 3000.B

Obrazová část návodu k obsluze kávovaru Magnifica ESAM 3000.B

Sdílej: