Káva

Co je to vlastně káva

Dnes se káva pěstuje v tropickém pásmu ve více než 80 zemích světa, kromě Evropy ve všech světadílech. Kávovník dává první úrodu až po 4-5 letech od výsadby a jedna rostlinka rodí ročně asi 2,5 kg zelených bobulek, ze kterých se po upražení získá necelý půlkilogram kávy. Chutí kávy existuje více než sto druhů, ale v podstatě se dělí do dvou skupin.

Káva arabica

Káva arabica se pěstuje v Jižní Americe, roste v teplém a vlhkém podnebí, její zrna jsou plochá a podlouhlá. Po upražení mají jasně hnědou barvu. Má jemnou chuť a méně kofeinu.

Káva robusta

Káva robusta je odolnější, pěstuje se v tropickém podnebí v Africe a jižní Asii. Zrnka mají kulatý tvar a obsahují mnohem více kofeinu, po upražení jsou tmavá. Její chuť je více hořká. Pražením dává kávě charakteristickou vůni silice koffeol, její hořkou chuť způsobuje kyselina tříselná. Zdrojem energie a povzbuzení je kofein, pro který se káva stala tolik vyhledávaným nápojem.

Nejnovější příspěvky

French Press

Latte Art Video – Jak vyrobit vzor Západ slunce technikou Latte Art

DeLonghi Ecam 25.452 B

Záruční a pozáruční opravy a servis espresso kávovarů včetně pravidelných servisních prohlídek v Brně

Delonghi, Jura, Saeco, Gaggia Philips, Krups, Nespresso, Bosch, Siemens, Miele, AEG, Nivona, Dolce Gusto.Kompletní péče a servisní údržby kávovarů za oboustranně výhodných podmínekvyzvednutí kávovaru a přeprava do servisu do 2 pracovních dnů na území ČRNáhradní díly a příslušentsví k domácím i profesionálním espresso kávovarůmPronájem espresso kávovarů zdarma za odběr čertvě pražené zrnkové kávy z naší nabídkykrátkodobé zapůjčení automatického espresso kávovaru na veletrhy a výstavyServisní prohlídky a údržby espresso automatických kávovarů za pevnou cenu 1200,-Opravy a servis u zákazníka, včetně servisních kontrolOpravy a servis espresso automatických kávovarů na počkání po telefonické dohoděZapůjčení automatického espresso kávovaru po dobu opravy paušálním poplatkemNáhradní díly a příslušentsví, odvápňovací prostředky a čistící chemietermíny oprav do 10 pracovních dnů od přijetí do servisní opravykonické a keramické mlecí kameny pro většinu mlýnků, repasované espresso kávovary a mlýnkykonzultace, poradenství a telefonická pomoc zdarma při řešení problémových situacíVlastní čerstvě pražené zrnková káva z pražírny ( intervaly pražení jsou 1x za 14 dnů)Rozvoz čerstvě pražené zrnkové kávy zdarma do domácností a kanceláří v intervalu 1x za 14 dnů (Brno a okolí)Bazarové a použité pákové a automatické espresso kávovary a elektrické profesionální mlýnky na zrnkovou kávuRepasované kávovary s 12 měsíční záruční dobou, prodej repasovaných topných těles.Výkup nefunkčních pákových a automatických espresso kávovarů za paušální cenu

Sdílej: